Достапни линкови

МСП го отфрли случајот на Грузија против Русија


Меѓународниот суд на правдата денеска ја отфрли тужбата поднесена од Грузија. Во неа Русија и сепаратистичките милитанти се обвинуваат за етничко чистење во отцепените покраини Абхазија и Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG