Достапни линкови

БиХ исклучена од ФИФА и УЕФА


Руди Заврл, посматрач на ФИФА и УЕФА
Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина е исклучена од ФИФА и УЕФА поради одбивањето на федерацијата наместо сегашното тричлено претседателство да има еден претседател. Денешната одлука на ФИФА и УЕФА значи дека репрезентацијата и клубовите на БиХ нема да можат да учествуваат на меѓународни натпревари се додека не го решат прашањето со претседавањето на фудбалската федерација.
XS
SM
MD
LG