Достапни линкови

Состанок меѓу Тадиќ, Косор и Пахор


Јадранка Косор
Српскиот претседател Борис Тадиќ и премиерите на Хрватска и на Словенија Јадранка Косор и Борут Парох ќе се состанат денеска во Смедерево. Тоа е нивна втора неформална средба по минатогодишната во словенечкиот град Птуј. Една од темите на разговорите ќе биде евроинтеграцијата на Западен Балкан. Јадранка Косор во Белград ќе се состане и со српскиот премиер Мирко Цветковиќ.
XS
SM
MD
LG