Достапни линкови

Најавени нови големи протести во Сирија


Протести во Дамаск
Демонстрантите во Сирија за денеска повикаа на помасовни улични протести, за да побараат политички реформи. Активистите велат дека повеќе од 30 луѓе се убиени во судирите со безбедносните сили, во протестите кои започнаа пред две недели.
XS
SM
MD
LG