Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во јужните и југоисточните подрачја ќе биде нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Утринската температура се движи од два до девет, а дневната ќе биде од 15 до 21 степен. Во Скопје, слично време со температура до 21 степен.
XS
SM
MD
LG