Достапни линкови

Протест во Москва, полицијата уапси 25 лица


Полицијата во Москва денеска уапсила 25 лица кои носеле банер со анти-владин слоган на непријавени протести. Новинската агенција „Асошиејтед Прес“ јави дека демонстрантите се насобрале на плоштадот Триумфалнаја. Станува збор за еден од серија протести кои ги најави руската опозиција.
XS
SM
MD
LG