Достапни линкови

САД го критикуваа Претседателот на Сирија Асад


САД остро го критикуваа сирискиот претседател Башар ал Асад за не исполнување на барањата за реформи на анти – владините демонстранти. „Наместо да го послуша народот, Асад демонстратнтите ги нарече непријатели на земјата“, - изјави портпаролот на Стејт департментот Марк Тонер.
XS
SM
MD
LG