Достапни линкови

Анти владините протести продолжија и синоќа во Загреб


На антивладините протести во Загреб синоќа имаше околу 200 до 300 учесници.
Тие се судрија со полицијата при што беа повредени 10 - тина демонстранти.
Демонстранти настапија со веќе познатите анти-ЕУ пароли и транспаренти против премиерката Јадранка Косор.
XS
SM
MD
LG