Достапни линкови

Американските законодавци ги подржуваат протестите во Сирија


Анти-владини протести во Сирија
Американските законодавци соопштија дека претседателот Барак Обама треба да ја подржи опозицијата во владата на сирискиот претседател Башар Ал Асад. Републиканецот Џон Мекејн и независниот сенатор Џо Либерман изјави дека е време некој да ги подржи демонстрантите во Сирија.
Според нив Вашингтон мора и натаму да говори „јасно и гласно“ против режимот на Асад.
XS
SM
MD
LG