Достапни линкови

Претседателски избори во Египет закажани по два месеци од парламентарните


Претседателските избори во Египет ќе се одржат еден или два месеци по парламентарните избори во септември, соопштија денеска од привремената воена власт во земјата. Најавата ја даде Мухамед Шахен, член на владеачкиот воен совет при презентацијата на уставот кој беше изгласан на референдум. Референдумското гласање беше прво народно гласање во земјата по соборувањето на претседателот Хосни Мубарак во Февруари.
XS
SM
MD
LG