Достапни линкови

Михаил Горбачoв го прослави 80 роденден


Михаил Горбачев
Јавни личности, музички ѕвезди и политичари денеска се собраа на прославата на 80 роденден на поранешниот советски лидер Михаил Горбачов. Домаќини на хуманитарната гала прослава беа Кевин Спејси и Шерон Стоун, а настанот се одржа во Алберт Хол. Парите собрани на прославата ќе им бидат доделени на организации за борба против ракот. Горбачев, последниот претседател на СССР, придонесе кон ослободувањето на источна Европа од комунизмот.
XS
SM
MD
LG