Достапни линкови

Крикет дипломатија меѓу Индија и Пакистан


Крикет - Капитените на Индија и на Пакистан
Крикет дипломатијата ги затоплува односите меѓу Индија и Пакистан. Премиерите на двете земји ќе присуствуваат на денешното полуфинале од светскиот куп во крикет меѓу Индија и Пакистан, кое се игра во индискиот град Мохали. Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани бил поканет лично од индискиот премиер Манмонах Синг, а пред заминувањето изјави дека има прогрес во меѓусебните односи.
XS
SM
MD
LG