Достапни линкови

САД:Сирија да работи на реформите


Сирија, по немирите
САД побара од Сирија да направи поголем напредок во политичките реформи. Потпаролот на Стејт Департментот Марк Тонер изјави дека сирискиот претседател Башар Ал Асад треба да почне да ги задоволува потребите на граѓаните. Во меѓувреме сириската влада си поднсе оставка по двенеделните крвави протести во кои најмалку 60 луѓе загинаа. Државната телевизија јави дека претстедателот Асад ја прифатил оставката на владата.
XS
SM
MD
LG