Достапни линкови

Ердоган го посети курдскиот регион во Ирак


Турскиот премиер во посета на Ирак
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган е првио турски лидер кој го посетил курдскиот регион во Ирак. Тој присуствување на свечената церемонија н аотварањето на новиот аеродром во градот Арбил кој е изграден од турска фирма. Регионалниот претседателот на ирачките Курди , Масоуд Барзаи ја поздрави посетата и ја оцени како истриски настан.
XS
SM
MD
LG