Достапни линкови

Временската прогноза - променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Наместа ќе има повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи попладне.Дневната темпертурата ќе се движи од 13 до 19 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд и грмежи попладне.
XS
SM
MD
LG