Достапни линкови

Еврокомесарот за проширување Филе утре во Албанија


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе утре ќе допатува во посета на Тирана. Веста, според тиранската телевизија „Топ-чанел“, ја потврдила неговата портпаролка Наташа Батлер. Високиот претставник на ЕУ ќе учествува на собир, на кој со претставници на албанските политички партии ќе се дискутира за исполнување на 12-те критериуми кои ЕУ ги бара од земјата.
XS
SM
MD
LG