Достапни линкови

Ракетни напади во Багдад, еден загинат четворица повредени


од местото на експлозијата
Едно лице загинало а четворица се повредени во ракетена напад во зелената зона на Багдад, потврдија Ирачките власти. Ракетата удрила во близина на мал хотел крај реката Тигар, недалеку од локацијата каде се наоѓаат владините згради и странските амбасади. Во зоната удрила и втора ракета но немало жртви и не биле предизвикани штети. Ракетните напади се случуиваат на вториот ден од посетата на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.
XS
SM
MD
LG