Достапни линкови

Владината коалиција на Косово, стабилна


Претседателот на Косово Беџет Пацоли
Претставници на владејачката коалиција изразија уверување дека одлуката на Уставниот суд со која изборот на претседателот на Косово Беџет Пацоли не бил во согласност со уставната процедура, нема да влијае врз опстанокот на владата. Пацоли беше избран во косовското собрание на 22 февруари, а опозиционите партии обвинија дека притоа била нарушена уставната процедура.
XS
SM
MD
LG