Достапни линкови

Францускиот Спајдермен се искачи на највисоката зграда во светот


48 годишниот Ален Робер, познат како француски Спајдермен успеа да ја искачи највисоката зграда во светот 828 метарската Бурџ Халифа во Дубаи. За да се искачи на 160 катната зграда му беа потребни околу шест часа. За разлика од претходните негови подвизи, тој овој пат употребил јаже и појас. Ален Робер досега се има искачено на повеќе од 80 згради во светот.
XS
SM
MD
LG