Достапни линкови

Талибански напад во провинцијата Нуристан


Авганистанската полиција соопшти дека талибанските борци денеска презеле контрола врз една планинска област во североисточната провинција Нуристан. Се наведува дека по нападот на околу 300 талибанци авганистанската полиција била принудена да се повлече и оти притоа немало загинати.
XS
SM
MD
LG