Достапни линкови

Силни експлозии во предградие на Триполи


Девет силни експлозии одекнале синоќа во Таџзури, најголемото предгардие на Триполи, јави агенцијата Франс прес од Либија која, повикувајќи се на очевидци, прецизира дека станува збор за бомбардирање на сојузничките сили. Меѓународната коaлиција претходно изврши напади врз позициите на силите лојални на Моамер Гадафи во регионите Мезда и Гаријан во централниот и западниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG