Достапни линкови

Состанок на Советот за спроведување на мирот во БиХ


Томас Кантримен
Денеска во Сараево почнува дводневното заседание на Советот за спроведување на мирот во Босна и Херцеговина. На состанокот ќе учествуваат политичките директори на министерствата за надворешни работи на земјите- членки на тој совет, вклучувајќи ги и претставникот на американскиот Стејт департмент задолжен за БиХ Томас Кантримен и директорот на Директоратот на Европската комисија за проширување Пјер Мирел.
XS
SM
MD
LG