Достапни линкови

Времето денеска облачно и дождливо


Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура се движи од четири до 10, а дневната ќе биде од 11 до 16 степени.
Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура се спушти до седум, а дневната ќе достигне до 14 степени.
XS
SM
MD
LG