Достапни линкови

Еден убиен во престрелка во Ингушетија


Еден полицаец загинал а друг бил повреден вопрестрелка со милитант во Ингушетија денеска, соопштија локалните власти. Полицијата вршела рација на објект во селото Веркни, кога биле нападнати од вооружено лице кое се криело во куќата., Во друг инцидент во регионот Дагестан неидентификувани напаѓачи убија војник доцна вчеравечер.
XS
SM
MD
LG