Достапни линкови

Инцидент во фабрика за оружје во Јемен, 70 загинати


Јемен , деновиве
Неколку силни експлозии одекнале од објектот за производство на муниција во јеменскиот град Јар, откако бунтовници упаднале во погоните, сведочат очевидци. Бунтовниците наводно влегле во објектот во Неделата. За сега не е позната причината за експлозиите, но сведоците велат дека луѓе бегале од погонот кога почнало пукањето. Портпарол на јеменската влада изјави дека 70 лица загинале, но за сега нема потврда за овие информации.
XS
SM
MD
LG