Достапни линкови

Соренсен позитивно ја оцени посетата на Груевски во Брисел


Петер Соренсен
Многу добра посета и средби, е оценката на шефот на делегацијата на Европската унија во Македонија, амбасадорот Петер Соренсен, за неодамнешната посета на премиерот Никола Груевски на Брисел и средбите со еврокомесарот за проширување Штефан Филе и високиот претставник за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон. Ова е и првата изјава на Соренсен по преземањето на функцијата шефот на делегацијата на Европската унија, од Ерван Фуере.
XS
SM
MD
LG