Достапни линкови

Ирак; Напад во Мосул - убиени 6 жени и еден маж


Мосул - кампања за отворање на затворените улици
Ирачката полиција соопшти дека вооружени лица нападнале една куќа во Мосул поранешно упориште на Ал Каеда. При тоа тие убиле 6 жени и еден маж. Според полицијата, која ова го окарактеризира како терористички напад, четворицата напаѓи потоа избегале.
Мосул е поранешно упориште на Ал Каеда и во градот се уште има активни ќелии на сунитски милитанти.
XS
SM
MD
LG