Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во источен Авганистан


Најмалку 13 лица загинале а 50 се повредени при експлозија на камион во комплекс на градежна команија во Бармал во источен Авганистан. Асошиетед Прес јави дека камионот бил наполнет со експлозив.
Според локалните власти, станува збор за самоубистен бомбашки напад.
XS
SM
MD
LG