Достапни линкови

Денеска продолжуваат разговорите меѓу Белград и Приштина


Стефановиќ и Тахири
Во Брисел се одржува втората рунда од преговорите меѓу делегациите на Белград и Приштина на кои во име на Европската Унија ќе учествува советникот на шефицата за европска дипломатија Роберт Купер. Делегацијата на Србија ја предводи шефот на преговарачкиот тим Борислав Стефановиќ,а Косово заменичката на премиерот Едита Тахири.Прават рунда од разговорите мегу Белград и Приштина се одржа на 8 ми март во Брисел.
XS
SM
MD
LG