Достапни линкови

Јапонија погодена од нов земјотрес од 6,5 степениЗемјотрес со сила од 6,5 степени го погоди северно западниот дел на Јапонија. Станува збор за истата област што беше погодена од катастрофалниот земјотрес и цунами претходно овој месец Овој најнов потрес ги натера властите да издадат предупредување за можност од цунами, но засега нема информации за предизвикани штети. Земјотресот кој ја погоди Јапонија на 11 ти март беше со сила од 9 степени.
XS
SM
MD
LG