Достапни линкови

На локалните избори партијата на Саркози изгуби


Партијата предводена од Никола Саркози доживеа неуспех на локалните избори додека Социјалистичката партија го поправи својот рејтинг пред претседателските избори следната година.Резултатите покажуваат дека партијата на Саркози УМП освоила 18,9 проценти од гласовите. Ова се последни избори пред претседателските кои ќе бидат одржани следната година.
XS
SM
MD
LG