Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во западните делови од земјата облачноста ќе се зголеми.
Температурата ќе се движи од 12 до 21 степен.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG