Достапни линкови

Група севернокорејски морнари заминаа од Јужна Кореа


Јужнокорејските власти денеска испратија 27 севернокорејски морнари кон нивната матична земја. Нивниот брод, кој залута во јужнокорејските води минатиот месец, беше оштетен во бура. Северна Кореа побара сите 31 член на екипажот да бидат вратени, но официјален Сеоул одговори дека четворица морнари побарале да останат во Јужна Кореа. Враќањето на севернокорејските жители до сега се одлагаше поради лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG