Достапни линкови

Бесими, Рикер и Соренсон во посета на Шарскиот регион


Филип Рикер
Министерот за економија Фатмир Бесими, амбасадорот на САД Филип Рикер и шефот на европската делегација Питер Соренсен, денеска ќе го посетат Шарскиот регион при што ќе најават активности од проектот на Министерството за економија „Откриј ја Македонија“. Бесими, Рикер и Соренсон ќе присуствуваат на презентација на стратегијата за развој на Шарпланинскиот регион и на физибилити студија за развој на Попова Шапка. Ќе ги посетат Галеријата „Стар амам“, и Шарената џамија.
XS
SM
MD
LG