Достапни линкови

Времето денеска - сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во западните делови од земјата облачноста ќе се зголеми. Температурата ќе се движи од 12 до 21 степен. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG