Достапни линкови

Ракетирања од Газа врз Израел


Израелската армија соопшти дека палестински милитанти од Појасот Газа истрелале две ракети во јужен Израел од кои имало само материјална штета. Во последнава недела се интензивираа престрелките меѓу израелските сили и милитантите во Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG