Достапни линкови

Обид за шврец на 40 питони во авион


Безбедносните служби на аеродромот во индонезискиот град Џакарта, спречиле обид на две лица да шверцуваат 40 питони во нивниот багаж. Змиите биле под седативи во торбите на двајца птаници од Кувајт, кои се обиделе да се чекираат за летот за Дубаи. Во Индонезија не се ретки обидите за шверц на животни, но 40 питони во авион било преамбициозно.
XS
SM
MD
LG