Достапни линкови

САД - поголем економски раст од очекуваниот


Обама - подобро од предвидувањата
Американската економија порасна побргу отколку што се очекуваше во 4 квартер на 2010 година.
Бруто домашниот производ порасна за 3,1 насто, соопштија денеска американските власти.
Предвидувањата во фебруари беа дека економијата на САД ке порасне за 2,8 насто.
XS
SM
MD
LG