Достапни линкови

ЕУ - согласност за повисока нукеларна безбедност


EU leaders summit in Brussels, 25Mar2011
Европските лидери се согласија да воспостават повисоки стандарди за нуклеарна безбедност и да воведат стрес – тестови на нуклеарките како против кризни мерки по кризата во јапонската Фукушима.
Ова на самитот во Брисел каде доминираат економската криза и ситуацијата во Либија го изјави Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо.
XS
SM
MD
LG