Достапни линкови

Сириските трупи стрелаа врз анти владините демонстранти


Дараа - Сирија
Сириските трупи, според сведоци, отвориле оган врз демонстрантите во Дараа додека анти владините протести на кои се бара реформи од режимот се шират во земјата. До стрелбите во Дараа дошло откако демонстрантите ја запалие статуата на починатиот Претседател Хафез Асад – татко на актуелниот Претседател Башар Асад. Протети има и во Дамаск како и во други градови на Сирија.
XS
SM
MD
LG