Достапни линкови

Каменувани студентите во Аман - Јордан


Аман
Најмалку 60 тина анти - владини демонстранти и студенти се повредени во главниот град на Јордан – Аман.
Околу 200 владините подржувачи врз нив фрлаа камења додека околу 2 илјади студентите демонстрираа барајки реформи и борба против корупцијата.
Ова е втор ваков напад врз студентите во Аман.
XS
SM
MD
LG