Достапни линкови

Техеран против новиот комесар на ОН за човековите права во Иран


Официјален Техеран денеска ја критикуваше одлуката на Обединетите нации да назначат специјален пратеник кој ќе ги истражува обвинувањата за кршење на човековите правa во Иран. Техеран оцени дека станува збор за политички мотивиран потег кој бил донесен по голем американски притисок.
XS
SM
MD
LG