Достапни линкови

Собранието за изборниот законик ќе гласа во идниот петок


Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски за следниот петок закажа нова седница на парламентот на чиј дневен ред е поставено и разгледувањето на Изборниот законик во второ читање. Во законикот, како што информираше на седницата на собраниската Комисија за политички систем координаторката на ВМРО ДПМНЕ Силвана Бонева, амандмански биле вметнати и барањата на опозицијата.
XS
SM
MD
LG