Достапни линкови

Парламентот на Тибет во егзил ја прифати оставката на Далај Лама


Далај Лама
Тибетанскиот парламент кој се наоѓа во егзил во Индија едногласно го прифати повлекувањето на Далај Лама од политиката, со што го отвори патот за ново раководство. Далај Лама ќе продолжи да биде лидер на Тибет преку неговата, како што е наведено, многу поважна духовна улога.
XS
SM
MD
LG