Достапни линкови

Русија ја продолжи забраната на извоз на жито


Русија денеска соопшти дека до есен ќе ја продолжи забраната на извоз на жито. Оваа забрана се смета за главна причина за порастот на цените на храната што предизвика социјални нереди и револуции низ арапскиот свет. Русија ја воведе мерката по ланската суша која уништи четвртина од жетвата.
XS
SM
MD
LG