Достапни линкови

Денот на дрвото, 31 март неработен во Македонија


Заради спроведување на пролетната акција Ден на дрвото - пролет 2011, 31 март е неработен ден за сите граѓани на Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика. Во соопштението се додава дека овој ден ќе се одработи в сабота, на 9 април.
XS
SM
MD
LG