Достапни линкови

Верски насилства во Пакистан - убиени 8 шиити


Пешевар
Пакистанските власти соопштија дека 8 луѓе загинале, а 5 се ранети кога вооружено лице отврило оган врз шиити во Баган место во близина на границата со Авганистан.
Ова подрачје е место на чести верски насилства меѓу мнозинството сунитски и малцинството шиитски муслимани.
XS
SM
MD
LG