Достапни линкови

Теквондистки тренираат во тајност


Теквондистки тренираат во тајност
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Пред само неколку месеци, Јасамин Азизи, ветеранка во теквондо, тренирала 60-70 спортистки дневно во Кабул. Но, откако Талибанците го презедоа Авганистан во август, таа е ограничена да тренира со не повеќе од десет атлети дневно, во празна теретана и тајно.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG