Достапни линкови

Мртвото море пред исчезнување


Мртвото море пред исчезнување
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Забележано е рекордно ниско ниво на Мртвото море, чија околина е терапевтска за луѓе кои имаат проблеми со дишните патишта, кожни болести, а од неодамна и за пациенти кои боледуваат од КОВИД-19.

Категории

XS
SM
MD
LG