Достапни линкови

Експериментален одмор на холанѓани во Грција


Експериментален одмор на холанѓани во Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Туристичка агенција од Холандија, поддржана од холандската влада, однесе полн авион холанѓани на осумдневен одмор во Грција. Но, нив им било дозволено да одмораат само во хотелот, односно не смееле да одат на плажа преку улица. „Ако сите сте примерни и се вратиме безбедно, на останатите 17 милиони холанѓани ќе им биде дозволено да дојдат и ќе може да имаат летен одмор“, истакнал Матис Тен Бринк, директор на туристичката агенција „Санвеб“ пред полетување.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG